Wina z Nowego Świata

 

 

Wina z Australii

 

 

 

Ironwood Chardonnay 

 

Wino białe, wytrawne wytwarzane z jakościowych winogron odmiany Chardonnay, uprawianych w południowo-wschodniej Australii. Charakteryzuje się ciepłym, żółtym kolorem ze złotymi odcieniami. W zapachu aromatyczne z nutami egzotycznych kwiatów i świeżych, zielonych owoców i dobrze zbalansowanym smaku z długim łagodnym finiszem. Polecane do białych mięs, ryb i sałatek. Podawać w temp. 8-10 °C.

 

Ironwood Shiraz-Merlot

 

Wino czerwone, wytrawne wytwarzane z winogron odmiany Shiraz i Merlot uprawianych w południowej Australi. Wino o intensywnym czerwonym kolorze z odcieniami purpury. W zapachu pełne z nutami malin, czarnej jagody i czarnej porzeczki. Dobrze zbalansowane w smaku z wyczuwalnymi łagodnymi taninami. Polecane do czerwonych mięs, jagnięciny i serów. Podawać w temp. 16-18 °C. 

 

Wina z RPA

 

Silverboom Chardonnay 

 

Wino białe, wytrawne o jasnosłomkowym kolorze i owocowym zapachu. W smaku dobrze zbalansowane pomiędzy owocową słodyczą i kwasowością. Polecane do lekkich dań, drobiu i ryb.

Silverboom Shiraz – Merlot 

 

Wino czerwone, wytrawne o granatowym kolorze i zapachu dzikiej jagody i lukrecji. W smaku pełne z nutami pieprzu i korzennych przypraw. Polecane do mięs i pikantnych serów.

 

Wina z USA - Kalifornia

 

 

Hillside Valley Colombard Chardonnay 

 

Wino białe, wytrawne o jasnożółtym kolorze z refleksami zieleni i doskonałym owocowym bukiecie z ziołową nutą. W smaku delikatne i dobrze zharmonizowane. Polecane do serów i owoców morza.

 

Hillside Valley Ruby Cabernet  

 

Czerwone wytrawne o rubinowym kolorze i zapachu czerwonych owoców. W smaku pełne z nutami owoców i jagód i długim łagodnym finiszem. Polecane do mięs i serów.

 

Hillside Valley Ruby Cabernet  

 

Wino czerwone, wytrawne o zapachu czerwonej jagody. W smaku pełne i dobrze zbalansowane z długim, owocowym finiszem i łagodnymi taninami. Polecane do lekkich mięs, drobiu i serów.

 

Wina z Nowej Zelandii

 

 

Crystal Bay Sauvignon Blanc  

 

Wino białe, wytrawne o zapachu dojrzałych owoców tropikalnych. W smaku delikatnie wytrawne z długim, przyjemnym finiszem. Polecane do drobiu ryb i serów.

 

Wina z Chile

 

 

Santa Conchita Merlot  

 

Wino czerwone, wytrawne o rubinowym kolorze. W smaku okrągłe i łagodne z owocowymi nutami i odrobiną pikantności. Polecane do steków i serów.